top of page

Взаємодія з громадськими організаціями

Ухвалення концепції Нової української школи перенесло поняття “педагогіка партнерства” зі світоглядних  обширів у нормативну площину. 
В основі діяльності громадсько-активної гімназії лежить громадсько-орієнтована освіта, яка сприяє створенню нових можливостей для учасників навчально-виховного процесу.
Наш заклад спільно співпрацює з такими організаціями:
  1. «Сім’я та здоров’я», яка протягом багатьох років проводить акції для учнів пільгових категорій (продукти харчування, одяг, іграшки, солодощі, канцелярські товари).
  2. ACDERU - Асоціацією вчителів етнічних румун України, яка щорічно організовує для етнічних народів фестиваль «Мерцішор».
  3. Чернівецьким обласним товариством румунської культури імені Міхая Ємінеску, який проводить щорічний фестиваль «Флоріле далбе».
Доброчинність є дуже перспективною формою соціальної практики, тому наша гімназія бере участь в акціях «Від серця до серця», «Подаруй дитині життя». Була надана адресна допомога учням школи (шкільна форма, продукти харчування)  та людям похилого віку микрорайону (продукти харчування).

Взаємодія гімназії з громадою

Існує багато досліджень, які свідчать про те, що школи, незалежно від країни, в якій вони знаходяться, досягають найбільших успіхів у навчанні й вихованні дітей, коли «виходять за межі своїх стін». Тобто заклад освіти пропонує послуги та організує різноманітні заходи для набуття нових актуальних знань і навичок, а громада підтримує його в цій діяльності. Це також означає, що батьки активно залучені до роботи закладу. Крім того, його лідерська команда має певне бачення, яке ґрунтується на цінностях прав людини, прагненні до широкого залучення ресурсів до шкільного життя місцевих громад, громадських організацій, батьків, підприємств; створення умов для виховання та практичного виявлення громадської активності учнівської молоді, а також бачення відкритості самої школи як соціально-педагогічної системи. Дійсно, сьогодні сучасна школа повинна дати здобувачам освіти не тільки певні знання, уміння та навички, а й виховати соціально адаптовану та громадсько-орієнтовану особистість, яка після закінчення закладу успішно займе своє місце в житті. Звичайно, кожен заклад освіти йде власним шляхом розвитку, адже це завжди органічна структура, яка твориться ентузіазмом персоналу. баченням лідерської команди й потребами місцевої громади. Наша гімназія, шукаючи ефективні методи і технології подальшого власного розвитку, все частіше і досконаліше опановує роль – агента змін у місцевій громаді та поширює практику соціальної активності. Ми переконані, що розвиток партнерства – передумова виходу закладу освіти на якісно новий рівень культурних, соціальних, політичних взаємин із громадою, громадськими організаціями, органами державної влади і місцевого самоврядування. Концепція партнерства закладу передбачає здійснення постійного пошуку нових ресурсів для задоволення освітніх потреб здобувачів освіти, запровадження інновацій; розробку проектів, програм, що враховують інтереси закладу і є корисними для соціального розвитку партнерів. Партнерство гімназії з громадою реалізовуємо на засадах громадської довіри, прозорості, діалогу, рівноправності через делегування повноважень та взаємовигоди як результату структурованої співпраці. Серед основних напрямів співпраці гімназії та громади - культурно-просвітницький, інформаційно-просвітницький, профорієнтаційний, фізкультурно-оздоровчий, екологічний тощо.
Впровадження і реалізація політики партнерства приносить щедрі плоди для обох сторін, особливо для закладу освіти, що одержує: заохочення до громадської активності; встановлення комунікації між закладом освіти та адресними групами; додаткове фінансування в тому числі від міжнародних організацій; обладнання, матеріали, друковану продукцію після вдалих проектів; зростання зацікавленості в місцевій освітній політиці; можливість передавати і переймати досвід; зміцнення громадської довіри; рівноправність через вирівнювання повноважень; взаємовигода як результат структурованої співпраці; лобіювання інтересів школи в органах місцевого самоврядування; надання інформаційної підтримки через друковані органи; використання органів влади як стимулюючого спонсора – того, хто не дає безпосередньо коштів, але створює позитивну атмосферу, що заохочує до інвестицій; поліпшення іміджу закладу освіти; формування особистості, готової до адаптації в сучасних соціальноекономічних умовах, підвищення якості культури управління і взаємодії з соціумом через систему проектної діяльності, позитивний вплив на розвиток системи соціального партнерства як складової частини громадського управління гімназіею тощо.
Партнери, співпрацюючи зі гімназіею, мають нагоду: користуватись інтелектуальним потенціалом освітян та їхнім професійним досвідом. реалізувати власні плани, завдання; популяризувати здобутки й напрацювання серед загалу; шефство над історичними пам’ятками, озеленення міста, прибирання території; розробкая та реалізація громадських проектів; доступність шкільних ресурсів для громади – спортивний зал, стадіон, компьютерна та копіювальна техніка тощо.
Music
bottom of page